Amsterdam Centraal Fotobanner
Echte Amsterdammers lezen Amsterdam Centraal

Amsterdam 2009: Van Bommel roept op tot intifada

 

48 reacties

Muggenzifter:
3 januari 2009 19:44 uur
Nou, ben het niet vaak met hem eens..
Maar Israel is inderdaad een schurkenstaat en “zij” zijn uiteindelijk het hele gedoe begonnen.
3 januari 2009 20:00 uur
@Muggenzifter
Afgezien van de vraag of het zinvol is in deze langdurige oorlog de schuldvraag op te werpen, moet je misschien nog even je mening herzien. Feit is namelijk dat Hamas de wapenstilstand eenzijdig heeft opgezegd en weer is begonnen met het afvuren van raketten op het zuiden van Israël.
Neemt niet weg dat ook ik tegenstander ben van de gewelddadige acties van Israëlische kant waarbij honderden burgerslachtoffers vallen. Wat Van Bommel doet is oproepen tot nóg meer geweld, terwijl we weten tot wat voor reacties dat leidt. Dit is ondoordacht en dom. Laat hij zich politiek sterk maken voor de belangen van het Palestijnse volk.
Want wie zijn er altijd maar weer het slachtoffer? De weerloze burgers , aan beide kanten.
habay:
3 januari 2009 20:32 uur
Nooit zal ik meer op de SP stemmen. Tijd voor een nieuwe fatsoenlijke linkse partij lijkt me - en anders maar D66 - zucht
Antoon:
3 januari 2009 20:47 uur
Inderdaad Arnoud, helemaal gelijk. Dat maakt deze discussie ook weer zo lastig. Ik kan me namelijk niet voorstellen dat er een zinnig mens is die oorlog wel prima vindt. Het viel me tijdens deze demonstratie inderdaad op dat “men” snel zomaar iets roept. Zo her en der aan vooral wat jongeren vanmiddag gevraagd naar hun mening en dan blijkt dat men slechts Bush, Balkenende en Verhagen als moordenaars betitteld. Jammer. Net zoiets als wat dhr. van Bommel nu doet.
J.R.:
3 januari 2009 21:12 uur
Hmmm hopelijk komt er eerst een intifada/jihad aanslag die hem en dat Hamas sletje die naast hem loopt treft.
J.R.:
3 januari 2009 21:31 uur
Van Bommel moet eens naar Gaza gaan vermomd als een Jood zodat hij de intifada (waartoe hij zelf oproept) eens zelf aan de lijf kan voelen.
engine 54:
3 januari 2009 21:50 uur
Ach, wat zijn de Joden toch weer stoer,
want met behulp van hun grote broer.
Moorden ze met bommen en granaten,
kleine kinderen, die nog niet eens kunnen praten.
Ook moeders overleven deze waanzin niet,
laten familie achter met veel verdriet.
En in Europa vindt men dat allemaal goed,
geen regeringsleider die er iets tegen doet.
Dus daarom maar mijn advies, stop het geweldadige gevaar,
koop alstublieft geen Israeilische waar.
Want kinderen vermoorden dat is toch echt verboden
Het staat duidelijk in de Bijbel: gij zult niet doden.
3 januari 2009 22:57 uur
@ Engine 54, gek toch dat Israelische bommen louter kinderen en vrouwen doden en dat Hamas en Hezbollah met zelfmoordaanslagen en raketten alleen maar mannen van middelbare leeftijd ombrengen. Hoe doen die gasten dat toch?
En als je toch een land wil boycotten, kies dan een willekeurig probleemland in Afrika. Daar worden pas grote hoeveelheden mensen afgeslacht. Maar dat gebeurt niet door 'Joden', dus da's niet zo erg. (Dat gebeurt overigens vanwege Europa's verleden als kolonisator en Europa's heden als uitbuiter. Kortom: dat zijn we zelf mede schuld dus niks aan het handje)
Marco:
3 januari 2009 23:10 uur
Die Harry toch. Zeker met oud en nieuw tegen een vuurpijl aangelopen. Wat een gek. Volgende keer doet ie alvast een bommengordel om zn middel.
Met zulke landgenoten heb je geen vijanden meer nodig.
jaap:
4 januari 2009 01:20 uur
Het zat er aan te komen deze bijdrage van de voorspelbare fotograaf. Met de even zovele voorspelbare reacties. Een goede fotograaf heeft geen woorden nodig om zijn punt te maken.

Heeft de fotograaf wel eens de slachtoffer statistieken op een rijtje gezet? Intifade betekent opstand. Als in een paar dagen honderden slachtoffers vallen, mag boosheid wel even de boventoon voeren lijkt me (of anders gezegd: het is niet vreemd dat het gebeurt).

En ach een reactie van engine 54 wordt te lijf gegaan, terwijl de schandalige opmerkingen van JR ongemoeid wordt gelaten.

Een Ronny Naftaniel is genuanceerder in zijn mening dan deze fotograaf die al vaker zijn woorden heeft teruggenomen.
Jochem Floor:
4 januari 2009 01:43 uur
@ Thomas: Nette beelden van een keurige demonstratie. Niet erg indrukwekkend, ook niet vreselijk onthullend. Als Van Bommel zou oproepen tot jihad (heilige oorlog) zou dat anders zijn. Maar dat doet zich niet voor. Zijn bewoordingen zijn OK.

Ik zie die oproep er overigens ook niet in. Het begin van de intifadah heeft al lang plaats gevonden. Dit is eerder een steunbetuiging aan de zaak van Palestijnen.

En meer dan 90 reacties op GeenStijl, ingaand op de Van Bommel-kop. Goed gedaan, Thomas. Maar geen journalistieke hoofdprijs, vrees ik, eerlijk gezegd.
Henk:
4 januari 2009 01:55 uur
Nou Thomas,

Aardige poging om een relletje te creeren. Maar helaas mislukt. Volgens Wikipedia is de derde intifada die nu bezig is het vreedzame verzet tegen de illegale muur die Israel heeft gebouwd rond de Gazastrook. Niks mis mee als Van Bommel daar aan refereert. Dus ik zou zeggen; ga maar weer foto's maken. Dat doe je een stuk beter dan Geenstijl-journalistiek bedrijven.
4 januari 2009 02:46 uur
@ Jaap (achternaam?), dank dat je mij het voorspelbare cliché 'Een goede fotograaf heeft geen woorden nodig om zijn punt te maken' voor de voeten gooit. :-) Heb je gemerkt dat dit een filmpje betreft?
Woorden vaker terugnemen? Ik kan me slechts één keer herinneren dat ik een vergissinkje recht zette, en dat was wel zo netjes, toch?

@ Jochem Floor: (pvda toch?) besef je wel hoeveel doden de vorige intifada's hebben opgeleverd? Veel meer aan Palestijnse kant dan aan Israelische kant, maar dat is toch allerminst iets om naar te verlangen dunkt mij.

@ Henk (achternaam?): relletje creeren? Met het filmpje deel ik slechts mijn oprechte verbazing over Bommels woorden. En blijf vooral bij wikipedia wegdromen. Hamas riep afgelopen week op tot de derde intifada en noemde daarbij zelfmoordaanvallen als optie.

Ik geloof oprecht dat iedereen hier de beste bedoelingen heeft en dat iedereen de doden betreurt, maar word niet boos als je informatie krijgt die je niet bevalt. En voor iedereen die twijfelt: ik vind het vreselijk hoeveel doden en gewonden er vallen, ik betwijfel of deze aanvallen een oplossing brengen maar ik twijfel niet aan het bestaansrecht van de staat Israel en ik veroordeel de gijzeling waarin Hamas zijn eigen bevolking houdt.
4 januari 2009 06:53 uur
Het geweld aan beide zijden moet krachtig worden veroordeeld. Het vergelijken van slachtofferstatistieken is even zinloos als kortzichtig. Verzet tegen een Israelische bezetting is volstrekt legitiem, maar een regelrechte misdaad als je dat doet ten koste van je eigen bevolking.
Immers, als je al meer dan een halve eeuw in oorlog bent met de staat Israel, weet je van tevoren wat de reactie zal zijn. Die reactie is weliswaar in 't geheel niet goed te praten, maar wanneer je je burgerbevolking daar doelbewust aan blootstelt zoals Hamas doet door raketten op Israelische burgers af te vuren, ben je zelf net zo misdadig bezig en net zo goed verantwoordelijk. In al die conflicten is het telkens de burgerbevolking die de tol betaalt, niet al die stoere jongens met hun hersenloze machogedrag. Een Nederlands kamerlid dat vervolgens gaat oproepen tot een intifada die opnieuw honderden slachtoffers zal opleveren, getuigt van een stuitende kortzichtigheid en een walgelijke simplificatie van het probleem. Ga demonstreren tegen het oorlogsgeweld tegen burgers in het algemeen, tegen deze smerige oorlog die al zo lang voortduurt. Beide partijen verdienen onze steun niet. Al die politieke en militaire leiders in die regio hebben hectoliters bloed aan hun handen.
RudiPensionado:
4 januari 2009 13:06 uur
Om welke redenen die bommel deze oorlog als speerpunt neemt is mij een raadsel want er spelen al lange tijd nog meer oorlogen en dan hoor je hem niet. Het zal de belangstelling wel zijn en daar heeft hij zojuist in zijn eigen voet geschoten met zijn primitieve misselijk makende oproep. En dan wil meneer de zg volksvertegenwoordiger mensen terugroepen van reces? Schande!
Wellicht helpt het als wij onze afkeuring laten blijken door met onderbroeken te gooien naar deze sukkel. Maar hier zal hij de ondertoon niet van begrijpen.
4 januari 2009 13:38 uur
@Arnoud: niet alleen leiders in die regio. Laten we ook denken aan de econom..eh, sorry, politieke belangen die men elders in de wereld kennelijk zo belangrijk vindt. Beide partijen hebben zo hun medestanders die zich absoluut niet interesseren voor wie het nou bij het rechte eind heeft...
Walther Schoonenberg:
4 januari 2009 16:08 uur
Thomas, gefeliciteerd met dik stukje goede journalistiek.
Jochem Floor:
4 januari 2009 16:23 uur
@ Thomas: Partijkleur klopt, maar ik zie geen relatie met het onderwerp. Het relevante lidmaatschap is in dit geval natuurlijk Amnesty International. Bij deze dan.

Twee opmerkingen on-topic. 1) Ik betwist niet het bestaansrecht van de staat Israel. Ik stoor mij wel aan het meten met twee maten. Een voorbeeld: het bestaansrecht van Palestina wordt nooit volmondig en ruimhartig erkend. Dat wordt altijd direct geconditioneerd met de “veiligheidsgaranties voor Israel”. Omgekeerd wordt er dan weer niet gesproken overde evenzeer legitieme veiligheidsgaranties aan Palestina.

2) Wat betreft jouw argument van de aantallen slachtoffers door de intifadah: verzet tegen onderdrukking kost altijd slachtoffers. Triest maar waar. Dat kan geen reden zijn om steun te onthouden aan opstand tegen een langdurige onrechtvaardige bezetting.

Ter vergelijking: jouw argumentatie volgend was er nooit een eind gekomen aan het apartheidsbewind in Zuid-Afrika. Het einde daaraan is slechts tot stand gekomen door bloedig intern verzet en het daarop volgend internationaal isolement van het onderdrukkend regime.
Frans van Helvoorden:
4 januari 2009 16:33 uur
Gefeliciteerd met dit stukje goede journalistiek? Hmm, als dit al wordt gerekend tot journalistiek dan is het nog treuriger gesteld dan ik dacht. Dit is een stukje filmp van een demonstratie waarin een SP-kopstuk meent van alles te moeten gaan roepen. Naar mijn idee is dat een constatering en heeft dit niets met journalistiek te maken. Journalistiek is als je ergens wat achtergrond informatie bij geeft. Deze hele kwestie is naar mijn mening zo ingewikkeld. Oorlog en bloedvergieten kan nooit rechtgepraat worden. Grote verliezers zijn meestal burgers uit beide kampen. Het is op dit moment lijkt mij een oorlog die veroordeeld moet worden. Wapens lossen nooit iets op.
Walther Schoonenberg:
4 januari 2009 17:09 uur
@Jochem, hoezo bezetting? Er was geen Israelier te bekennen in de Gaza-strook, hoe kan er dan sprake zijn van een bezetting? Ja nu zijn ze er wel, maar ze hadden er dan ook om gevraagd met al die raketten...
5 januari 2009 00:59 uur
@Walther:
Dat is nu juist de nogal oppervlakkige perceptie die in Nederland bestaat rondom dit complexe probleem. Weliswaar was de Gaza strip niet bezet, maar volkomen van de buitenwereld afgesloten. Effectief staat dat bijna gelijk aan bezetting. Dit legitimeert overigens niet het afvuren van raketten op burgerdoelen, evenmin als excessief militair geweld tegen Palestijnse burgers goed te praten valt met het argument 'ze zijn zelf begonnen'. Laten we opkomen voor burgers aan beide zijden en in onze polemieken de echte verantwoordelijken te grazen nemen, de politieke en religieuze haviken.
Sjors:
5 januari 2009 01:37 uur
Helemaal met je eens Arnoud. Het is zo een complex probleem dat heel veel mensen soms niet eens meer snappen waar het over gaat. Het is lastig om in dit soort zaken partij te kiezen. Zou ik niet doen. Ik betreur alleen het feit dat hele generaties opgroeien zonder hoop op een betere toekomst en alleen nog maar de taal van het geweld meekrijgen. Burgers van beiden zijden zijn het slachtoffer van deze van haat druipende oorlog. En....wederom gaat het om religie en onderdrukking en het tegen elkaar uitspelen van mensen. Wie er gelijk heeft? Ik zou het echt niet weten. Laten we inderdaad de Politieke en Religieuze Havikken, verantwoordelijk voor dit excessieve geweld, ter verantwoording roepen. Het is zo treurig dat zelfs op dit log mensen elkaar verbaal te lijf gaan en om het hardst strijden wie er gelijk heeft.
Walther Schoonenberg:
5 januari 2009 15:46 uur
Ik geloof dat president Habbas van de Palestijnse autoriteit er anders net zo over denkt. Alleen Hamas is verantwoordelijk voor de nu onstane ellende. Wat zou Israel dan moeten doen in jouw conceptie?
Walther Schoonenberg:
5 januari 2009 15:59 uur
Ik geloof dat er tijden zijn dat gewelddadig optreden de enige nog resterende optie is. Het is hier vanuit je luie stoel gemakkelijk oordelen maar je zult daar maar onder de voortdurende angst moeten leven een dodelijke raket op je huis te krijgen. Israel heeft het recht zichzelf te verdedigen. Daar is de hele internationale gemeenschap - op enkele boevenstaten na - het over eens. De vraag blijft dan of het Israelische optreden 'proportioneel' is. Proportioneel zou zijn hetzelfde te doen als de Hamas deed: jarenlang raketten afschieten met het enige doel burgerslachtoffers te maken. Zo bezien is het Israelische optreden minder dan proportioneel aangezien ze tenminste nog proberen uitsluitend militaire doelen te raken.
5 januari 2009 20:11 uur
@ Walther Schoonenberg:
Op zo'n manier proportioneel of niet-proportioneel tegen elkaar af te wegen is gelul Walther. En dat weet je natuurlijk zelf best. Als de Palestijnen vanaf het begin over dezelfde militaire middelen hadden beschikt zou je de ene raket tegen de andere kunnen afstrepen. Nu niet.
Duidelijk is dat er frustratie is en meer geweld lost dat niet op. Geweld heeft nog nooit iets opgelost.
“Als er geen woorden meer vallen, vallen er doden” (Wislawa Szymborska - Poolse dichteres Nobelprijswinnaar 1999)

Aanbeveling: Bezoek het Bijbels Museum (ook in Amsterdam) en neem de geschiedenis van Jeruzalem in ogenschouw. Je wordt er niet vrolijk van en zal zeker niet gaan roepen dat “gewelddadig optreden de enige optie” is. Jeruzalem kent anders niet dan gewelddadigheid die nooit iets oploste.
Louise:
5 januari 2009 21:30 uur
Dus Walther pleit danuiteindelijk maar om een “oog om oog, tand om tand situatie”. Hij rechtvaardigd het optreden van Israel omdat Hamas nu eenmaal is gestart en al jarenlang raketten afvuurt. Wat is dat voor een vreemd uitgangspunt. Geweld kan nooit goedgekeurd worden, zeker als er alleen maar burgers het slchtoffer worden. Een veroordeling van het excessieve geweld geldt voor beide kanten. Laten wij hier in Europa ons niet laten verleiden partij te kiezen, maar alleen het geweld veroordelen.
Walther Schoonenberg:
5 januari 2009 21:40 uur
Dat is allemaal makkeliujkl gezegd. Maar wat moet Israel dan doen? Alles is immers de laatste jaren al uitgeprobeerd. Ik zie geen andere oplossingen meer. Wapenstilstanden zijn er immers al geweest; het heeft de terroristische Hamas er niet van weerhouden raketten af te schieten. Ik sta open voor suggesties. Het Bijbels Museum ken ik natuurlijk goed. En in Jeruzalem ben ik zelf ook geweest.
Chris van Boxtel:
5 januari 2009 22:46 uur
Als alles gezegd en uitgeprobeerd is, kan het toch niet zo zijn dat alleen Hamas wordt be- en veroordeeld? Wat te denken van de houding van de Kolonisten/Orthodoxe Joden? Lijkt mij ook niet fris wat daar gebeurt. Daar hoor ik niets over. Ik meen mij te herinneren dat er een plan zou zijn voor terugtekking en ook deze afspraak is niet nagekomen en zelfs niet veroordeeld. Wel allerlei garanties afgeven aan Israel maar geen enkele voor de Palestijnen werkt ook niet. Daarom is dit probleem zo complex, het is niet 1 partij waar het mis mee is. Kennelijk zeg je dan nu ook dat je het niet weet en openstaat voor suggesties. Maar hoe kan dat als je eigenlijk al een beeld van terroristen van de ene kant op je netvlies hebt. Dan ben je toch al duidelijk aan het ver-, en beoordelen. Je zou op z'n minst het ongeoorloofde geweld van beide kanten kunnen veroordelen. Wat je toevoeging “en in Jaruzalem ben ik zelf ook geweest” nu betekent snap ik niet. Verklaar je nader zou ik zeggen.
Ben:
6 januari 2009 00:54 uur
@ Chris van Boxtel,
Wat klets je nou. Heeft niemand je verteld dat Israel al de kolonisten verwijderd heeft van Gaza. Ja ze hebben die mensen uit hun huizen gesleurd en teruggesleept naar Israel, daarna hebben ze al hun troepen weggetrokken uit Gaza. Wat kreeg Israel daarvoor?? Je zou denken dat de Gaza Palestijnen dankbaar zouden zijn dat alle Israeliers weg waren en flink aan de slag zouden gaan om hun land optebouwen en ervoor zorgen dat er vredelievende betrekkingen bestaan met Israel. Maar nee hoor ze hadden het te druk met het stemmen op een terroristische organisatie, het smokkelen van wapens in Gaza en ervoor te zorgen dat de mensen in Israel dagelijks een flinke portie raketten op hun kop krijgen.
Waarom denk je dat de grenzen van Gaza dicht zijn?? Israel wilt natuurlijk niet dat er nog meer wapens naar binnen wordt gesmokkeld en dat de Hamas terroristen vrij en blij Israel kunnen binnenwandelen zodat ze hun terreuractiviteiten kunnen ontplooien. Waarom denk je dat de nederzettingen op de West Bank niet ontmanteld worden? Omdat Israel van het Gaza voorbeeld heeft geleerd dat je v.d. palestijnen alleen maar stank voor dank kan ontvangen.

Nog 1 ding.
Iedereen zit zo te kankeren over de 500 palestijnen die gevallen zouden zijn bij de Israelische bombardementen. Men gaat echter voorbij aan het feit dat de Pallestijnen ZELF hebben gezegd dat de grote meerderheid bestaat uit Hamas strijders. Volgens de V.N. bestaat slechts 25% v.d. doden.
Dit is wat de palestijnen zelf zeggen en de palestijnen zijn er berucht om dat ze de cijfers overdrijven en bepaalde zaken ensceneren. Google de term Pallywood maar op.
Jochem Floor:
6 januari 2009 01:16 uur
@ Ben: klein misverstand. Dat zijn ze niet. Er is een klein deel van de kolonisten verwijderd. Namelijk diegenen die zelfs aan enkele minimale concessies van israel niet wilden toegeven. Dan moet je denken aan de hyper-extremisten rond jigal Amir, de moordenaar van rabin. Het merendeel van de kolonisten in de Palestina (journalistiek eufemisme: de Palestijnse gebieden) is echter gewoon blijven zitten, wordt geen strobreed in de weg gelegd en juist actief door de staat Israel gefaciliteerd.
Chris van Boxtel:
6 januari 2009 02:16 uur
Beste Jochem. Mag ik je danken voor deze opmerking aan het adres van Ben? Ik was namelijk nogal erg geschrokken van zijn heftigheid en dacht dat ik iets gemist had. Ik durfde al bijna niets meer op deze site te melden, bang voor die agressieve toon. Jammer. Maar gelukkig er zijn dus nog mensen die wel blijven nadenken of proberen hun hoofd erbij te houden.
Debby:
6 januari 2009 02:34 uur
@ Engine 54:
het gebod luidt: gij zult niet moorden [niet: doden].

@ Henk
En wat Van Bommel betreft: die heeft echt niet eerst op Wikipedia gekeken of het wel een geweldsvrije intifada zou worden. Ook het intifada-verzet deel III is niet geweldsvrij; dagelijks stenen gooien, molotov cocktails, bussen aanvallen.
Velies de feiten niet uit het oog.

In 2002 heeft destijds Raadslid Lodewijk Asscher na een min of meer vergelijkbare demonstratie vragen gesteld aan B&W:

1. Is de Burgemeester zich bewust van het grootschalig gedogen door de politie van manifest antisemitische uitingen, in de vorm van racistische en antisemitische spandoeken en spreekkoren, veelvuldig tijdens de demonstratie afgelopen zaterdag 13 april 2002, om en nabij het Nationale Monument op de Dam?

2. Deelt de Burgemeester de mening van de fractie van de PvdA dat dergelijke uitingen in de toekomst consequent en zonder pardon dienen te worden bestreden?

3. Hoe denkt de Burgemeester dergelijke misstanden in de toekomst te voorkomen en ervoor te zorgen dat Amsterdam een stad blijft waarin alle bevolkingsgroepen zich veilig weten en gevrijwaard van racisme en antisemitisme?

De PvdA kan ze zo weer indienen.
Ben:
6 januari 2009 18:11 uur
@ Jochem Floor,
ALLE kolonisten in Gaza zijn een paar jaren geleden al verwijderd. Dat is uitgebreid in het nieuws geweest. Op Youtube staan er vele video's waar te zien valt dat ze weggesleurd zijn uit Gaza.
Als je iets anders wilt beweren dan ben je een LEUGENAAR.
Wat kreeg israel daarvoor terug??? Vele raketten afgevuurd uit Gaza als dank.
Bart:
6 januari 2009 18:39 uur
@ Ben: mogelijk uit Gaza, maar nog dagelijks worden er elders (Westbank) nieuwe nederzettingen gebouwd en getolereerd...
Denk niet zo zwart-wit, waar 2 vechten hebben 2 schuld! Israel doet alles om het palestijnen onmogelijk te maken om te wonen, leven en werken. In Berlijn is een muur omver gehaald voor minder...
Ben:
6 januari 2009 19:44 uur
@ Bart,
Ja vindt je 't vreemd dat Israel de nederzettingen op de Westbank niet wilt ontmantelen. Het Gaza voorbeeld leert dat je van de palestijnen alleen maar stank voor dank kan ontvangen.
Vindt je 't niet frappant dat nadat Israel z'n mensen terugtrok uit Gaza Israel vervolgens alleen maar raketten kreeg als dank terwijl er vanuit de Westbank (voorzover ik weet) geen raketten op een dagelijkse basis worden afgevuurd op Israel. Dat terwijl juist op de Westbank er nog nederzettingen bestaan.

Die palestijnen benadelen alleen maar mekaar. I.p.v. dat de Gaza palestijnen de mogelijkheid aangrepen om een duurzame vrede te sluiten met Israel (na de Israelische terutrekking in 2005) en wat van hun stukje land te maken hadden ze 't te druk om op een terroristische organisatie te stemmen en Hamas te steunen. Wat doet Hamas vervolgens: die schoot dagelijks raketten af op israel en misbruikte de wapenstilstand door hun Fatah concurrenten uitteschakelen en meer wapens Gaza binnen te smokkelen.

Waar waren de protesten toen Hamas leden de Fatah mensen zaten af te slachten? Waar waren de protesten bij de vele palestijnse doden die gevallen zijn bij het maken van de raketten en het smokkelen van de wapens. Ongeveer 2 weken terug vielen er nog 2 palestijnse doden (kinderen) toen een Hamas raket hun trof i.p.v. de Israelische burgers waarvoor het bedoeld was. Waar waren die protesten toen?

Men heeft geen zin om te gaan protesteren wanneer moslims mekaar afslachten. Men heeft geen zin om te gaan protesteren wanneer moslims niet-moslims afslachten. MAAR wanneer Israel opkomt voor z'n burgers en JOODSE soldaten palestijnse moslims doden (waarvan de meeste bestaan uit gedode Hamas strijders) dan komen ineens al die anti-Israel en Anti-Joodse protesten op gang.

Iedereen die meeliep met die Anti-Israel demonstratie moet zich eens diep gaan schamen dat hij/zij meeliep met een demonstratie waar er werd gezwaaid met Hamas vlaggen, waar er gepronkt werd met de afbeeldingen van Hamas en Hezbollah leiders, waar volop “hamas,hezbollah,jihad” gescandeerd werd, waar er werd opgeroepen “hamas, hamas Joden aan het gas” en waar er ook werd opgeroepen tot een nieuwe intifada tegen Israel.

Ik betwijfel echter of al die Hamas aanhangers en Joden-haters daartoe in staat zijn.
Men heeft het te druk met het verspreiden van de meest absurde beweringen. Zo zou er spareke zijn van een heuse Genocide in Gaza. Wel als dat zo is waarom is er dan sprake van een constante bevolkingsstijging in Gaza. Het is een behoorlijk vreemde Genocide als het volk in Gaza dat uitgeroeid moet worden constant in aantal stijgt.
Goebel's zei ooit eens: herhaal een leugen net zolang het op een waarheid begint te lijke voor de buitenwereld. Dat is iets wat de Hamas aanhangers en de Joden-haters consistent doen.
Jochem Floor:
6 januari 2009 23:55 uur
@ Ben: Ik heb kennis genomen van je bijdrage. Ik onthoud me even van commentaar, op de constatering na dat jij 'anti-Israel' en 'Anti-Joodse' als begrippen door elkaar gebruikt. Dat gebruik is opvallend. Het lijkt mij onjuist en verwerpelijk.
Ben:
7 januari 2009 01:37 uur
@ Jochem Floor,
Voel je je aangesproken???
Wie de schoen past ....

Weet je wat pas verwerpelijk is dat jij de beelden van Thomas Schlijper over die anti-Israel en anti-Joodse demonstratie beschrijft als “nette beelden van een keurige demonstratie”.
Ja hoor beelden waarop een stel demonstranten luidskeels zit te roepen “hamas, hamas alle Joden aan het gas” en “hamas, hezbollah, jihad” en “jihad, jihad, palestina vrij” terwijl ze lopen te zwaaien met palestijnse en hamas vlaggen (maar wel een Israelische vlag v.e. tegendemonstrant kunnen vertrappen) en met posters van hezbollah en Hamas leiders lopen te pronken dat zijn inderdaad 'nette' beelden van een 'keurige' demonstratie.

Ja het lijkt mij het beste als jij je van verdere commentaar onthoudt.
Rob:
7 januari 2009 01:48 uur
Tssss, Ben toch! Dus iedereen die wat genuanceerder over deze hele kwestie wil oordelen moet van jou zich onthouden van commentaar? Waarom? Is dat nu juist niet de bron van dit hele conflict? Je bent voor of tegen mij, nuances ontbreken. Nou dank je voor deze geweldige nuancering.
daniel schut:
7 januari 2009 10:08 uur
“Geweld heeft nog nooit iets opgelost.”, aldus John Zwart. Dat is dus pertinent onjuist - we hebben de Nazi's alleen maar kunnen verslaan door een hele hoop geweld te gebruiken, bijvoorbeeld.

Maar het feit dat serieuze reageerders op dit blog één van de meest complexe politieke situaties van de wereld met dergelijke platitudes hopen te kunnen analyseren, geeft al direct aan waar het probleem in deze discussie ligt: of je nu hier te lande pro-Israel, of pro-Palestina, of “pro-vrede” (whatever that may be) bent, we oordelen van een te grote afstand, generaliseren te makkelijk en geven ons geen rekenschap van de intrinsieke ingewikkeldheid van dit conflict.

En mede daarom geeft het geen pas als Van Bommel oproept tot een intifada. Het is niet alleen het oproepen tot geweld, maar ook het te makkelijk en te vlug een kant kiezen zonder écht goed op de hoogte te zijn.
Jochem Floor:
7 januari 2009 12:24 uur
@ Ben: Ik voel me niet aangesproken. Zo emotioneel zit ik hier niet in; ik ga alleen liever zo meteen een stuk schaatsen.

@ Daniel: Het is een beetje makkelijk, Van Bommel weg te zetten als onvoldoende geinformeerd. Hij is wel een van de meest senior parlementariers, met een trackrecord van formaat in buitenlandse zaken. Tot vorig jaar was hij ook in de race als serieuze kandidaat voor de opvolging van Jan Marijnissen. Ik geloof daarom niet dat het juist is Van Bommel hier als politiek nitwit weg te zetten.

De vraag is ook, wie je dan beter geinformeerd acht. Onze minister van Buza, Maxime Verhagen? Het CIDI? Het Israelische ministerie van defensie? De waarde reageerders hier? Kortom; ik heb ook op dit punt wat moeite met je stelling.

Het punt dat Van Bommel slechts roept (en dus niet gelijk 'oproept') heb ik al uitentreure behandelt. Ik stel mij voor dat Van Bommel echt wel het politieke inschattingsvermogen heeft dat een oproep van zijn kant alle partijen (inclusief Palestijnen, en Hamas helemaal) volstrekt koud laat. Dat is nog een reden om dus niet van een 'oproep' door Van Bommel te spreken.

Jij stelt hier, net als velen eerder, intifadah gelijk met geweld. Hamas spreekt echter zelf over haar eigen strijd als jihad. Daar zit het verschil. Deze mensen roepen niet om ‘heilige oorlog’. Ze roepen wel om opstand om van onderdrukking te worden bevrijd. De parallel met Zuid-Afrika heb ik hier eerder getrokken; het verschil is natuurlijk dat de Palestijnen geen leiders van het kaliber Nelson Mandela hebben.

Laatste punt: Ben probeert mij hier in de hoek te zetten als iemand die beter zijn mond kan houden. Dat tekent wel een beetje het hedendaagse politieke klimaat. Op een ander niveau doet Thomas precies hetzelfde met de Palestijnen. Op basis van de deelname aan dezelfde demonstratie zet hij de hele menigte (niet het individu met een bord) neer als holocaustontkenners. Dat sentiment zal ongetwijfeld door een deel van die menigte gedragen worden. Maar dat doet geen afbreuk aan de legitimiteit van het Palestijnse eis te worden bevrijd van Israelische bezetting en zich als zelfstandige natie te kunnen ontwikkelen.
Pef:
7 januari 2009 12:52 uur
LANG LEVE ISRAËL !! Irritante, hysterische, van Bommel, rel-type, dom.
7 januari 2009 12:53 uur
<i>
Afgezien van de vraag of het zinvol is in deze langdurige oorlog de schuldvraag op te werpen, moet je misschien nog even je mening herzien. Feit is namelijk dat Hamas de wapenstilstand eenzijdig heeft opgezegd en weer is begonnen met het afvuren van raketten op het zuiden van Israël.
</i>

Israel is begonnen, meer dan zestig jaar geleden, met het etnisch zuiveren van Palestina. En het was niet Hamas die 30 mensen heeft gedood tijdens de laatste wapenstilstand hoor, dat was toch echt het Israelische leger.

En bekijk de gfrafiek in <a href="http://www.cloggie.org/wiss...">deze post maar eens</a>, dan zie je dat Hamas zich netjes aan het bestand hield, totdat Israel weer begon met haar standrechtelijke executies.

Nu zul je misschien zeggen dat de raket aanvallen niet geheel ophielden, klopt, maar als Israel daadwerkelijk zo vredesbereid was dan hadden ze, net als de Engelse regering heeft gedaan in haar vredestichting met de IRA, zich niet laten afleiden door de acties van extremisten.
Walther Schoonenberg:
7 januari 2009 13:37 uur
Bekijk deze grafiek eens:
http://www.mfa.gov.il/NR/rd...
Dit betreft een grafiek van het aantal raketten dat Hamas de laatste jaren heeft afgevoerd. Er zit een duidelijk stijgende trend in. Onder die omstandigheden is het niet onbegrijpelijk dat de druk vanuit de Isrealische bevolking iets te doen om deze terreur te stoppen steeds groter werd.
observer:
7 januari 2009 13:46 uur
Zolang de Oppenheimers en de Abrahamsons in New York miljarden in Israel steken zal er niets veranderen.
Kaat:
12 januari 2009 14:56 uur
@observer; oh ja en vergeet voor de vorm de familie Bin Laden niet, waar de familie Bush zo ontzettend intiem mee is. Waar steken die geld in?
15 januari 2009 16:55 uur
He Walter, das dezelfde grafiek. Vreemf genoeg laat het duidelijk zien dat gedurende het zes maanden durende bestand de aanvallen nagenoeg ophielden, totdat de IDF het nodig vond zes Hamas leden te vermoorden.
15 januari 2009 17:34 uur
@Walther - De grafiek laat precies het tegendeel van je 'conclusie' zien, er is alleen een hele (woede?) uitschieter te zien in de maand mei. Daarvoor is zeker een bijzondere aanleiding.

Het zijn minder de raketjes, die aanleiding zijn voor de aanvalsvoorbereiding die Israel deze herfst deed en de opening van de expeditieoorlog juist in de kersttijd, maar het is veeleer de presidentswissel in de VS én het verlangen van Israel naar “controle” over de Gaza strip teneinde de beschikking over de onderzeese gasreserves voor de kust middels confiskatie te veroveren. Dat zal alleen lukken door de Hamas in Gaza volledig te vernietigen.
Het lijkt alsof men daar nu mee bezig is, terwijl voor elke gedode Hamasstrijder enkele tientallen burgers worden meegesleurd. Zo gaat dat in een nietsontziende oorlog, waarbij resoluties niets dan oud papier zijn.

We weten nu allemaal dat Bush Irak alleen aanviel om de olie, en niet venwege het zielige Iraakse volk. Trappen we er nu toch weer in dat Israel nu Gaza aanvalt alleen maar voor de veiligheid van Eshkalon wegens de raketjes?

Het is inderdaad heel complex daar.
Daarom verbaast het mij dat er telkens mensen zijn die in deze discussie beweren dat de commentaargevers die genuanceerd tegen de situatie aankijken niet kunnen oordelen, omdat het allemaal zo complex is dat zij gewoon niet “kunnen” oordelen.
EN: Aansluitend nemen ze zelf een duidelijk eenzijdige zwart-wit stelling in... Dat noem ik een gotspe.
Hetzelfde is van toepassing op de vergelijking van de Israelische aanval met de gealliëerde invasie in Normandië. Daar wil ik niet meer op zeggen: je bent erg de weg kwijtgeraakt.
lucasvander.erve@gmail.com:
25 januari 2009 02:05 uur
Arnoud de Jong: “Feit is namelijk dat Hamas de wapenstilstand eenzijdig heeft opgezegd en weer is begonnen met het afvuren van raketten op het zuiden van Israël.”

CNN Confirms Israel Broke Ceasefire First:
http://nl.youtube.com/watch...
Reageer
Commentaar is zeer welkom, maar kwetsende, grievende en racistische teksten worden niet gewaardeerd. Wie reageert wordt geacht de regels voor discussies op Amsterdam Centraal gelezen te hebben. De redactie behoudt zich het recht voor reacties die hieraan niet voldoen te wijzigen of te verwijderen.

Openbare functie, die mogelijk relevant is bij het lezen van deze reactie? Zet het er even bij in de reactie voor diegenen die niet iedereen bij naam kennen.
Opmaakopties:

Tekst vet maken:
Zet uw tekst tussen [b]en[/b]  Tekst cursief maken:
Zet uw tekst tussen [i]en[/i] (knop naar keuze aanklikken en tekst tussen ingevoegde code typen)










*Mailadressen worden niet gepubliceerd op de site, maar zijn wel bekend bij de redactie.



zoek


In aflevering 1 rijden we met Lex mee. Lex werkt al 31 jaar als taxichauffeur en vindt het contact met mensen het allermooiste wat er is. Maar de dronken passagiers die deze aflevering in zijn auto stappen bezorgen hem wèl wat grijze haren. En telefoniste Gabriëlla krijgt een heel ongewoon verzoek op de Centrale.

Iedere vrijdag in Awick ontmoet presentator Frank Awick de BN'ers die in en rondom Amsterdam wonen.
rss